poniedziałek, 15 października 2012

Schudnij szybko | Czego nie jeść w trakcie odchudzania

Sprawa wydaje się prosta ale jak pokazuje życie nie wszyscy sobie radzą z tym problemem dlatego zostanie on przedstawiony na blogu. Kilka razy byłem(całkiem przypadkowym zresztą) świadkiem zabawnych rozmów pań, które rozpoczynają swoją przygodę ze zdrowym odżywianie. Przeważnie sytuacja odbywała się na stoisku z jogurtami/nabiałem lub płatkami śniadaniowymi.

Podczas diety należy unikać białego pieczywa
Zauważyłem dość powszechne podejście do tematu: stosuje dietę więc nie jem prawie nic oprócz jogurtu i płatków śniadaniowych.Nie było by w tym nic złego gdyby nie jedna prosta rzecz, osoby te wybierały zawsze jakiś jogurt słodzony, przeważnie popularna Jogobella – jeśli nie rozumiesz o czym mówię sprawdź sobie wartości odżywcze tego jogurtu, wypicie dużego jogurtu będzie bez wątpienia zdrowsze od batonika na śniadanie jednak ilość spożytych kalorii będzie bardzo podobna!

http://www.facebook.com/pages/Idealny-biust/284994831618573?sk=app_23798139265

Teraz sobie zaprzeczę. Czy jogurt jest zdrowy? Oczywiście, jednak ten naturalny – bez zbędnych dodatków cukrów. Ważne! Cukier oznacza dla mnie… cukier i produkty cukropodobne – czytaj słodziki. Pewnie zauważyliście, że w ostatnich latach większość soków, jogurtów i innych słodkości ma napisane na etykiecie „produkt bez cukru”. Co z tego, skoro zamiast niego producenci raczą nas tak samo złym i kalorycznym słodzikiem.

Czego unikać podczas diety:

1. Słodyczy – wiem, że na początku będzie to trudne bo wszystko co przyjemne uzależnia jednak małymi kroczkami jesteś w stanie się z tym uporać.

2. Produktów słodko-podobnych takich jak słodkie jogurty, płatki/musli sztucznie dosładzanych itp.

3. Białego pieczywa – też będzie trudno jeśli ktoś przez całe życie je jadł jednak koniecznie spróbuj choć jeden raz znaleźć chleb pieczony bez drożdży(na zakwasie) z mąki razowej. Nie znajdziesz go w każdy sklepie – bardziej polecam szukanie w zielarniach itp. ale… warto!

4. Fast foodu! Najlepiej naucz się nie jeść na mieście. Przy odrobinie dobrych chęci możesz zrobić sobie jedzenie w domu(nawet do szkoły czy pracy).

5. Zacznij patrzeć na etykiety – sprawdzaj skład i patrz czy to co kupujesz faktycznie jest tym co chcesz zjeść…

Źródło:
http://www.odzywianie.net/czego-nie-jesc-w-trakcie-odchudzania/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz